Bramka SMS

Bezpłatna Bramka SMS w sieci Orange

Popularność SMSów

Wiadomości SMS i MMS stały się jednym z głównych środków codziennej komunikacji, od prywatnych kontaktów z rodziną i znajomymi przez zamawianie i potwierdzanie usług po kontakty służbowe. Stosowane są one do przekazywania informacji, w usługach, do potwierdzania operacji bankowych oraz do zabawy i rozrywki.

SMS z Internetu

Płynąc na fali popularności i powszechności wiadomości SMS i MMS, dcs.pl wykorzystuje ich potencjał dostarczając operatorom wysokowydajne usługi komunikacyjne generujące dodatkowe przychody. Jednym z takich rozwiązań – szczególnie lubianym przez użytkowników –  jest Internetowa Bramka SMS (IBSMS).

Jak działa bramka SMS

 • Jest to dwukierunkowa bramka, która pozwala na wysyłanie wiadomości SMS przy użyciu przeglądarki internetowej lub komunikatorów.  Z usługi mogą korzystać klienci danej sieci komórkowej, a wiadomości wysyłane w ten sposób są bezpłatne dla nadawcy.
Wysyłanie bezpłatnych smsów – internetowa bramka sms

 

 • Odbiorca otrzymuje wiadomość wzbogaconą o krótką reklamę tekstową, dzięki temu aplikacja staje się także narzędziem marketingowym.  Operator może wykorzystywać to narzędzie na własne potrzeby, promując usługi i produkty, np. nowe modele telefonów. Może także udostępniać tę przestrzeń innym firmom jako nośnik reklamowy.
 • Operator uzyskuje przychody z wiadomości zwrotnych wysyłanych z telefonów komórkowych, jako odpowiedź do użytkowników bramki internetowej. Dzięki integracji bramki z komunikatorami Gadu-Gadu, Tlen, Skype oraz Facebookiem i e-mailem, nadawca wiadomości SMS ma pewność, że dotrze ona do adresata.
 • Możliwość uzyskania dodatkowych przychodów z reklamy lub sprzedaży własnych produktów w tym dodatkowym kanale komunikacji.
 • Możliwość udostępnienia bramki MiNi, którą posiadacze dowolnych stron WWW i blogów mogą bezpłatnie umieścić w swoich serwisach. Zwiększa to zasięg bramki oraz przychody operatora z wiadomości zwrotnych (SMS MO) oraz reklam.

Sprawdź jak wbudować MiNi Bramkę SMS na stronie www.

Jest to widget który każdy webmaster może wbudować w swoją stronę internetową poprzez wklejenie gotowego fragmentu HTML w kod strony. Dzięki temu wszyscy internauci odwiedzający serwis mogą bezpośrednio, bez opuszczania strony bezpłatnie wysłać wiadomość SMS do abonenta danej sieci. Rozwiązanie to nie wiąże się z żadnymi opłatami po stronie właściciela strony.

Po wklejeniu kodu, na stronie pojawi się ramka o wymiarach 285x355px lub 230x355px pozwalająca na wysłanie wiadomości SMS. Internauta wpisuje numer telefonu, swoje dane, treść wiadomości oraz token. Jeśli użytkownik MiNi Bramki chciałby otrzymać odpowiedź na swoją wiadomość musi podać swój adres email lub numer telefonu. Webmaster może także skorzystać z wersji bramki MiNi, która wyświetla domyślnie określony numer odbiorcy, co ułatwia kontakt z właścicielem strony.

 

Dlaczego warto

 • przy dużym ruchu usługa samofinansuje się z przychodów z ruchu zwrotnego
 • skutecznie generuje dodatkowe przychody z reklamy przy niskich kosztach realizacji
 • ma duży wpływ na satysfakcję klienta operatora (korzystny NPS)
 • stanowi narzędzie promocji własnych produktów i usług, szczególnie nowych, dopiero wprowadzanych na rynek
 • generuje ruch na stronie i pozwala na stałą komunikację z klientami
 • usługa jest skalowalna – istnieje możliwość dopasowania jej do potrzeb operatora
 • usługa może być udostępniana z datacenter dcs.pl z utrzymaniem 24/7
 • otwarta na integrację z zewnętrznymi aplikacjami i infrastrukturą operatora

 

Dla kogo

 

Dla dostawców usług telekomunikacyjnych ponieważ:
 • ułatwia stałą komunikację z klientami
 • generuje dodatkowe przychody
 • pomaga budowac wizerunek firmy przyjaznej każdej grupie odbiorców

 Dla klientów, którzy:
 • wysyłają dużą liczbę SMSów
 • mają stały dostęp do Internetu
 • korzystają także z innych operatorów
            
Dla reklamodawców, którzy szukają:
 • niestandardowych form komunikacji
 • dobrze określonej grupy odbiorców
 • dużego zasięgu

Bramka sms.orange.pl

Bramka SMS z Internetu to jedna z najstarszych i najbardziej niezawodnych usług dcs.pl świadczonych dla operatora Orange. Pomimo że usługa uruchomiona została ponad 10 lat temu (jeszcze z logo Idea), to jest stale rozwijana umożliwiając milionom użytkowników codzienną komunikację z wykorzystaniem bezpłatnych wiadomości SMS. Z usługi korzysta ponad 5 milionów użytkowników, którzy przesyłają ponad 50 milionów wiadomości SMS miesięcznie (około 20 SMS / sekundę).

Wysłanie SMS z bramki WWW Orange jest bezpłatne dla użytkownika. Poprzez odesłanie odpowiedzi z telefonu abonent pokrywa koszt SMS-a. To powoduje, że bezpłatna bramka SMS z Internetu jest jednocześnie źródłem przychodów dla Orange. Ten model biznesowy został doceniony w całej grupie Orange i usługa uznana została w 2005 r. za Najlepszy generator przychodów (the Best Revenue Generator) spośród wszystkich usług grupy Orange świadczonych w 17 krajach.

Bramka SMS z Internetu pracuje w datacenter dcs.pl i utrzymywana jest w modelu white-label dla Orange. Została ona opracowana z wykorzystaniem technologii Microsoft i ta firma doceniła innowacyjność naszego produktu przyznając dcs.pl nagrodę Customer Experience Award w ogólnoświatowym konkursie partnerów Microsoft.

Dzisiaj SMS z Internetu umożliwia wielokanałową komunikację i wysyłanie oraz odbieranie SMS-ów poprzez stronę WWW, komunikatory internetowe Gadu-Gadu i Tlen, e-mail, mini-bramkę SMS do osadzenia na własnej stronie WWW oraz aplikację mobilną dla iPad. Bramka zintegrowana jest także z komunikatorem Skype oraz Facebookiem. 

Sposób funkcjonowania bramki można sprawdzić na http://sms.orange.pl

 

Bezpłatna bramka sms na sms.orange.pl   Bezpłatna bramka sms na sms.orange.pl   Minibramka orange


Udostępnia także opcję MiNi bramki

Minibramka orange