Oprogramowanie jako usługa zyskaj elastyczność zmniejszając koszty

Software as a Service

Korzystanie z aplikacji w modelu hostowanym SaaS (Software as a Service) to sprawdzony model pozwalający na ograniczanie kosztów realizacji projektów informatycznych oraz ułatwiający kontrolę nad wydatkami związanymi z utrzymaniem systemów IT w firmie.

Elastyczność w biznesie

Umożliwia szybką reakcję na zmieniającą się sytuację poprzez zakup dostępu do nowych rozwiązań lub rezygnacji z tych, które nie zaspokajają potrzeb biznesowych firmy. W efekcie firma zyskuje większą elastyczność w działaniu przy niższych kosztach.

Korzyści z zastosowania modelu oprogramowanie jako usługa

Gwarancja jakości i niezawodności

 

Minimalizacja inwestycji i kontrola kosztów

W przeciwieństwie do samodzielnego zakupu i wdrożenia rozwiązania, usługi hostowane dostarczane w modelu "Software as a Service" (SaaS) nie wymagają inwestycji w platformę sprzętową i licencje na oprogramowanie. Miesięczne opłaty za użytkowanie usług są niewielkie, a koszty w dłuższej perspektywie w dużym stopniu przewidywalne.

Natychmiastowa dostępność rozwiązania

Zakup i uruchomienie usług hostowanych nie trwa zwykle dłużej niż jeden dzień. Samodzielne wdrożenie stosunkowo niedużego systemu informatycznego może trwać nawet do kilku tygodni.

Pozwala lepiej wykorzystać dział IT

Zarządzanie środowiskiem informatycznym realizowane jest przez dedykowany zespół administratorów dcs.pl. Zarządzanie samą usługą hostowaną, dzięki łatwemu w obsłudze Panelowi Zarządzania, może być realizowane przez osobę bez specjalistycznego przygotowania technicznego. Korzystanie z usług hostowanych pozwala pracownikom działu IT skoncentrować się na istotnych problemach biznesowych zamiast na żmudnych i czasochłonnych obowiązkach technicznych.

Wysoka jakość

Hosting gwarantuje wysoką lub bardzo wysoką jakość usług IT. Firma hostingowa zapewnia pełne bezpieczeństwo, wysoką niezawodność i dostępność danych.

Profesjonalne wsparcie

Usługi w modelu SaaS dostarczane są zazwyczaj przez wyspecjalizowane firmy o potwierdzonych kompetencjach technicznych. Korzystanie z ich usług równoważne jest posiadaniu zespołu ekspertów dbających w najwyższym możliwym stopniu o jakość pracy aplikacji.

Oprogramowanie jako usługa w dcs.pl

Oferowane przez dcs.pl usługi hostingowe charakteryzują się bardzo wysokim poziomem jakości, bezpieczeństwa i niezawodności. Utrzymujemy zarówno popularne usługi takie jak poczta i WWW, jak również dedykowane rozwiązania kluczowe z punktu widzenia biznesu dla wymagających klientów z sektorów telekomunikacji, ubezpieczeń i mediów.

  • Posiadamy dedykowany zespół administratorów zajmujących się utrzymaniem usług pracujący w modelu 24/7 (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu).
  • W usługach masowych gwarantujemy dostępność na poziomie 99,5%. W praktyce możemy pochwalić się utrzymywaniem współczynnika dostępności na poziomie 99,97%.
  • Niezwykle ważnym elementem jest duża elastyczność naszych rozwiązań. Praktycznie z dnia na dzień, użytkownicy mogą je skalować i dopasować do zwiększających lub zmniejszających się potrzeb biznesowych.

dcs.pl posiada wieloletnie doświadczenie w hostingu usług na platformach Microsoft. Jako pierwszy partner Microsoft Polsce uzyskaliśmy specjalizację Hosting Solutions. Jako pierwszy dostawca zaoferowaliśmy serwer pocztowy Exchange w modelu hostowanym w ramach usługi HostedExchange.pl. W 2008 roku, w ogólnoświatowym konkursie dla partnerów Microsoft, zostaliśmy odznaczeni tytułem partnera roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej „Hosting Solutions Partner of the Year”.