Najnowszy Windows Server 2016 już w naszej ofercie!

Oficjalna premiera systemu Windows Server 2016 miała miejsce pod koniec września, podczas konferencji Microsoft Ignite w Atlancie. Jednak system dla dostawców usług dostępny jest od 12 października. Dziś, jako pierwsi w Polsce zaczynamy oferować WEB Hosting na platformie HostedWindows.pl w oparciu o ten właśnie najnowszy system Microsoftu.
 
Klienci HostedWindows.pl już mogą korzystać z najnowszej wersji systemu Windows Server 2016 oraz wszystkich jego komponentów. Są to przede wszystkim funkcjonalności ukierunkowane na przetwarzanie danych w chmurze, a także jeszcze głębsza integracja z usługami Microsoft Azure. Windows Server 2016, a wraz z nim serwer www IIS10 wspierający protokół HTTP/2, wprowadza wiele usprawnień zarówno z perspektywy użytkowników sieci, webmasterów oraz administratorów serwerów. Korzyści te przekładają się przede wszystkim na zmniejszenie ilości połączeń TCP, łatwiejszą interpretację kodu, który jest bardziej zwarty i mniej podatny na błędy.
 
Główne ulepszenia i zalety, które niesie za sobą wsparcie dla HTTP/2 to natomiast: jedno połączenie dla wielu żądań, multipleksowanie (multiplexing), push z serwera, priorytetyzacja, binarność, kompresja nagłówków. Mimo, że protokół HTTP od dawna wspiera kompresję nagłówków, to jednak są one niemal każdorazowo wysyłane bez kompresji oraz z dużą nadmiarowością. Wprowadzony w HTTP/2 schemat kompresji nagłówków http – HPACK pozawala skutecznie zmniejszyć obciążenie oraz liczbę danych przesyłanych przez sieć.
Korzyści jakie wnosi HTTP/2 dla webmasterów to m.in. brak potrzeby stosowania technik takich jak: sharing domeny, Image spriting,łączenie plików, Inline. Style CSS oraz kod JavaScript, a często również pliki graficzne, są umieszczane bezpośrednio w kodzie HTML, co także miało zmniejszyć liczbę zapytań do serwera.
 
Wśród nowości znajdziemy również wsparcie dla niezwykle popularnej technologii kontenerowej Docker. W znaczący sposób ułatwia ona wdrażanie oraz uruchamianie rozproszonych aplikacji, a także pozwala na komfortową wielopoziomową migrację aplikacji.
 
Zapraszamy, do sprawdzenia naszej oferty hostingowej obejmującej:

Powrót