Nagroda w ogólnoświatowym konkursie Microsoft

Firma DCS Computer Consultants Group otrzymała nagrodę w konkursie Partner Program Awards organizowanym przez Microsoft. Największe uznanie jury w kategorii Advanced Infrastructure Solutions w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) zyskało rozwiązanie Orange E-mail BOX opracowane, zaimplementowane i utrzymywane przez DCS na potrzeby operatora sieci komórkowej Orange. Oficjalne wręczenie nagrody i przyznanie DCS tytułu "Hosting Solutions Partner of the Year" w regionie CEE będzie miało miejsce podczas Microsoft Worldwide Partner Conference, dorocznego spotkania partnerów firmy, które odbędzie się w USA w dniach 7-10 lipca 2008 r.

Usługa E-mail BOX to profesjonalna skrzynka pocztowa Microsoft Exchange oferująca pełną funkcjonalność niezbędną w biznesie: e-mail, kalendarze, książki adresowe, możliwość zarządzania zadaniami oraz notatkami. Umożliwia bezpieczny dostęp do poczty z dowolnego miejsca: biura, domu czy podróży. Dzięki obsłudze technologii Push Mail przychodząca poczta oraz zmiany dokonywane w kalendarzach i książkach adresowych są natychmiast dostarczane użytkownikowi. Usługa przeznaczona jest dla małych i średnich firm, które bez konieczności posiadania własnego serwera pocztowego mogą w wygodny sposób korzystać z funkcjonalności poczty korporacyjnej wnosząc jedynie niewielkie miesięczne opłaty abonamentowe.
 
"Wyróżnienie DCS spośród blisko 50 tysięcy partnerów Microsoft z regionu CEE stanowi dla nas ogromny powód do zadowolenia. Nie tylko dlatego, że docenione zostało nasze zaangażowanie w tym konkretnym projekcie, ale także dlatego że stanowi to potwierdzenie naszych kompetencji w zakresie dostarczania oprogramowania jako usługi" - powiedział Jacek Diehl, Prezes Zarządu DCS Computer Consultants Group Sp. z o.o.
 
DCS Computer Consultants Group była pierwszą firmą w Polsce, która uzyskała kompetencję Hosting Solutions w ramach programu partnerskiego Microsoft. Jako pierwsza w Polsce zaoferowała w modelu usługowym SaaS (Software as a Service) skrzynki pocztowe systemu pocztowego Microsoft Exchange.
 
Nie jest to natomiast pierwszy sukces DCS w konkursie Microsoft dla partnerów biznesowych. W 2003 roku firma znalazła się wśród finalistów w kategorii Software Asset Management Advocate of the Year, a rok później zdobyła nagrodę Customer Experience Award przyznaną za opracowanie, wdrożenie, utrzymanie oraz rozwój Internetowej Bramki SMS dla operatora PTK Centertel.

Powrót