Premiera HostedExchange.pl

HostedExchange.pl to pierwsza w Polsce usługa biznesowego hostingu poczty elektronicznej z wykorzystaniem Microsoft Exchange Server 2003 i Microsoft Outlook 2003. Dzięki niej małe i średnie firmy mogą korzystać ze wszystkich możliwości oferowanych przez serwer Exchange bez konieczności ponoszenia kosztów jego wdrożenia i utrzymania. W ramach stałego abonamentu miesięcznego użytkownicy uzyskują również licencję na Microsoft Outlook 2003.

DCS Computer Consultants Group Sp. z o.o., pierwszy w Polsce Microsoft Gold Certified Partner posiadający specjalizację Hosting Solutions, udostępnił usługę HostedExchange.pl umożliwiającą małym i średnim firmom korzystanie z pełnych możliwości Microsoft Exchange Server 2003 i Microsoft Outlook 2003 w modelu hostingowym, bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z zakupem serwerów, instalacją oprogramowania serwerowego oraz jego utrzymaniem. W ramach niskiej, stałej opłaty miesięcznej firmy mogą udostępnić pracownikom skrzynki biznesowe oferujące funkcjonalność poczty elektronicznej, kalendarza, książki adresowej (kontakty), zarządzania zadaniami i notatkami wraz z możliwością pracy grupowej, np. współdzieleniem kalendarzy, książek adresowych i dokumentów.
 
"Każdy użytkownik skrzynki HostedExchange.pl uzyskuje licencję na oprogramowanie Microsoft Outlook 2003 i bez dodatkowych opłat może pobrać to oprogramowanie pocztowe ze strony WWW usługi" - mówi Ronald Binkofski, dyrektor działu Developer & Platform Evangelism w polskim oddziale Microsoft.
 
DCS dostarcza oprogramowanie Outlook od razu skonfigurowane do pracy z usługą HostedExchange.pl dzięki czemu z jego instalacją i konfiguracją poradzi sobie bez trudu każdy użytkownik.
 
"Jako pierwsi w Polsce udostępniamy usługę Hosted Exchange, która umożliwia małym i średnim firmom korzystanie bez zobowiązań i bez ryzyka, w ramach niskiej stałej opłaty miesięcznej ze wszystkich możliwości komunikacyjnych i mechanizmów pracy grupowej oferowanych przez Microsoft Exchange Server, na których prawidłowe wdrożenie, utrzymanie i rozwijanie mogły sobie dotychczas pozwolić tylko firmy zatrudniające wykwalifikowanych informatyków" - powiedział Jacek Diehl, Prezes Zarządu DCS Computer Consultants Group Sp. z o.o.
 
Oferta dla małych i średnich firm

Usługa HostedExchange.pl przeznaczona jest dla tych firm, które chcą korzystać z pełnych możliwości Microsoft Exchange Server 2003 i Outlook 2003, ale koszty związane z wdrożeniem i utrzymaniem tego środowiska poczty i pracy grupowej były dotychczas dla nich zbyt duże. HostedExchange.pl pozwala w bardzo istotnym stopniu zredukować koszty posiadania technologii Microsoft Exchange/Outlook. Przykładowo: skorzystanie przez 10-osobową firmę z usługi HostedExchange.pl zamiast alternatywnego, samodzielnego wdrożenia serwera Exchange w firmie, pozwala zaoszczędzić nawet ponad 50 000 zł w ciągu 12 miesięcy (szczegółowa kalkulacja finansowa przedstawiona jest na http://www.hostedexchange.pl/kalkulacja.html).
Podstawowymi korzyściami usługi pocztowej w HostedExchange.pl są:

 • Brak konieczności dokonywania kosztowej inwestycji
 • Bardzo niski koszt posiadania oraz wysoka przewidywalność przyszłych kosztów
 • Natychmiastowa dostępność usługi pocztowej - bez długotrwałego wdrożenia
 • Elastyczność w zakresie zwiększania i zmniejszania liczby wykorzystywanych skrzynek e-mail - bez żadnego ryzyka
 • Eliminacja kosztów firmy, które związane są z samodzielnym wdrożeniem Exchange Server, oraz późniejszym utrzymaniem i rozwojem środowiska pocztowego
 • Bezpieczeństwo informacji i eliminacja ryzyka utraty danych - wszystkie dane przechowywane w skrzynkach HostedExchange.pl są codziennie archiwizowane a transmisja danych pomiędzy komputerami użytkowników i HostedExchange.pl szyfrowana jest z wykorzystaniem SSL
 • Pełna funkcjonalność Microsoft Exchange Server 2003 i Microsoft Outlook 2003 bez żadnych kompromisów w zakresie jakości pracy
 • Pełny, mobilny dostęp do informacji z dowolnego miejsca (również za pośrednictwem telefonów komórkowych, smartfonów i palmtopów z Windows Mobile i ActiveSync/DirectPush, oraz urządzeń BlackBerry)
 • Licencja na oprogramowanie Microsoft Outlook 2003 do każdej skrzynki

Unikalną cechą HostedExchange.pl jest udzielana standardowo gwarancja jakości usługi. Gwarantowana przez DCS dostępność wynosi 99,5% w skali każdego miesiąca a w przypadku jej niedotrzymania klienci otrzymują zwrot opłat.
 
Plany taryfowe

Aktualnie oferta HostedExchange.pl składa się z czterech planów taryfowych:

 • Biznes 250 MB - pojedyncze konto o wielkości 250 MB w promocyjnej cenie 39,90 zł netto miesięcznie
 • Biznes 1 GB - pojedyncze konto o wielkości 1 GB w promocyjnej cenie 49,90 zł netto miesięcznie
 • Firma 10 GB - plan obejmujący 10 kont o wielkości 1 GB w promocyjnej cenie 475,00 zł netto miesięcznie
 • Firma 25 GB - plan obejmujący 25 kont o wielkości 1 GB w promocyjnej cenie 1185,00 zł netto miesięcznie

Każdy z planów taryfowych udostępnia klientom 21-dniowy bezpłatny okres próbny, w którym użytkownicy mogą korzystać z pełnych możliwości Exchange Server i Microsoft Outlook zanim podejmą decyzję o pozostaniu stałymi użytkownikami usługi HostedExchange.pl.
 
HostedExchange.pl technicznie

Usługa HostedExchange.pl zrealizowana jest z wykorzystaniem rozwiązania Microsoft Hosted Messaging and Collaboration 3.5 - specjalnej wersji oprogramowania Microsoft Exchange Server 2003 przystosowanej do oferowania usług poczty elektronicznej i pracy grupowej w modelu hostingu. Rozwiązanie to rozszerzone zostało o dodatkowe aplikacje autorstwa DCS umożliwiające nawet osobom nietechnicznym łatwe zarządzanie skrzynkami firmowymi, np. zakładanie i usuwanie kont użytkowników, zmianę haseł, zmianę planów taryfowych, dodawanie aliasów pocztowych i obsługi nowych domen pocztowych, np. wykupionych przez firmę.
 
Użytkownicy usługi mogą dostawać się do skrzynek na serwerach HostedExchange.pl z wykorzystaniem oprogramowania Microsoft Outlook 2003 i 2007 (wykorzystując mechanizm RPC over HTTPS), a także dowolnego innego klienta pocztowego obsługującego protokoły POP3 i IMAP4 (zabezpieczone szyfrowaniem SSL lub bez szyfrowania). Dodatkowo HostedExchange.pl umożliwia dostęp przez przeglądarkę WWW (Outlook Web Access) i przez przeglądarkę WAP z telefonu komórkowego (Outlook Mobile Access). Posiadacze nowoczesnych telefonów z systemem Windows Mobile (m.in. Era MDA, Orange SPV, Qtek dostępny w ofercie Plus GSM, i-Mate i HTC) mogą korzystać z synchronizacji skrzynki e-mail, kalendarza i kontaktów z wykorzystaniem ActiveSync i technologii DirectPush, która gwarantuje, że nowe e-maile przekazywane będą natychmiast na telefon. Dostęp do skrzynek HostedExchange.pl możliwy jest również poprzez terminale BlackBerry.
 
Usługa HostedExchange.pl pracuje w środowisku wieloserwerowym utrzymywanym i udostępnianym za pośrednictwem infrastruktury GTS Energis. Monitorowanie jakości pracy i zarządzanie infrastrukturą HostedExchange.pl realizowane jest w trybie 24x7 (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu) przez dedykowany zespół utrzymania usług DCS.
 
Rozwój usługi HostedExchange.pl

Skorzystanie z usługi HostedExchange.pl to najprostszy sposób zagwarantowania swojej firmie migracji do Microsoft Exchange Server 2007 oraz Microsoft Outlook 2007 wkrótce po tym, gdy oprogramowanie to udostępnione zostanie przez firmę Microsoft.
 
Plany rozwoju usługi przewidują m.in. udostępnienie komunikacji za pośrednictwem SMS, hostowanych usług faksowych oraz hostingu rozwiązania Microsoft SharePoint wspomagającego pracę grupową.
 
W chwili obecnej usługa HostedExchange.pl dostępna jest wyłącznie dla firm (osób prawnych i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą). Oferta dla klientów indywidualnych wprowadzona zostanie w pierwszym kwartale 2007 r.
 
Szczegółowy opis funkcjonalności HostedExchange.pl oraz demo usługi dostępne są pod adresem http://www.hostedexchange.pl

Powrót