Microsoft Gold Certified Partner - najwyższy poziom certyfikacji Microsoft

Microsoft wyróżnił firmę DCS Computer Consultants Group Sp. z o.o. tytułem Microsoft Gold Certified Partner. DCS, specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania na zamówienie, usługach mobilnych oraz utrzymaniu aplikacji i usług w modelu hostingowym, jest pierwszą firmą w Polsce, która została wyróżniona statusem Gold w nowej kompetencji Custom Development Solutions oraz uzyskała specjalizację Hosting Solutions.

Istniejąca od 1995 roku firma DCS Computer Consultants Group od początku działalności tworzy wyspecjalizowane aplikacje i systemy informatyczne wykorzystując produkty i technologie Microsoftu. Rozwiązania te często utrzymywane są w modelu hostingowym, dzięki któremu klient nabywa od DCS żądaną funkcjonalność z gwarancją jakości określoną w SLA, zamiast inwestować w zakup serwerów, systemów, aplikacji i ponosić koszty zarządzania nimi.
 
Potwierdzeniem efektywności takiego modelu oferowania usług informatycznych przez DCS są liczne nagrody, którymi wyróżniono w prestiżowych krajowych i ogólnoświatowych konkursach rozwiązania wdrażane przez DCS u klientów. Hostowane aplikacje takie jak Internetowa Bramka SMS (http://sms.orange.pl) i Serwis Konfiguracyjny (http://ustaw.orange.pl) zrealizowane dla operatora PTK Centertel zdobyły m.in. nagrody "Customer Experience Award" w ogólnoświatowym konkursie dla Partnerów Microsoft oraz "Best Revenue Generator". Opracowany, wdrożony i hostowany przez DCS Centralny System Obsługi Ubezpieczeń przyczynił się również do uzyskania przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Benefia tytułu "Lidera Informatyki 2005" w konkursie Computerworld.
 DCS jest pierwszą firmą w Polsce, która uzyskała tytuł Microsoft Gold Certified Partner w nowych kompetencjach i specjalizacjach programu partnerskiego Microsoft:

  • Microsoft Gold Certified Partner w obszarze kompetencji Custom Development Solutions i specjalizacji Application Infrastructure Development Specialization
  • Microsoft Gold Certified Partner w obszarze kompetencji Advanced Infrastructure Solutions i specjalizacji Hosting Solutions Specialization
  • Microsoft Gold Certified Partner w obszarze kompetencji Networking Infrastructure Solutions

Uzyskanie statusu Microsoft Gold Certified Partner w nowych specjalizacjach 'tworzenie aplikacji na zamówienie' i 'hosting' to przysłowiowa 'kropka nad i'. Dzięki aktualizacji programu partnerskiego Microsoft mogliśmy szybko sięgnąć po 'złoto' w tym, w czym od lat czujemy się najlepiej - opracowywaniu i oferowaniu w formie hostowanych usług specjalizowanych rozwiązań dobrze wkomponowujących się w biznes naszych Klientów - powiedział Jacek Diehl, Prezes Zarządu DCS Computer Consultants Group Sp. z o.o.
 
Wszystkie rozwiązania i aplikacje DCS tworzone są z wykorzystaniem technologii Microsoft i z zastosowaniem produktów z rodziny Microsoft Windows Server System. Najbardziej wydajne z aplikacji DCS zrealizowanych z wykorzystaniem Microsoft SQL Server przetwarzają tysiące transakcji na sekundę z dostępnością powyżej 99,97%.
 
Zawsze cieszą nas sukcesy naszych partnerów i z dużą przyjemnością wyróżniamy najlepszych z nich. Wysokie kompetencje współpracujących z nami firm i ich specjalistów są bowiem gwarancją jakości oferowanych Klientom usług. Tytuł Gold Certified Partner dla DCS Computer Consultants Group jest naturalnym następstwem dotychczasowej udanej współpracy i kolejnym krokiem w kierunku jej rozszerzenia - powiedziała Karolina Sałas-Szlejter, Medium Business Partner Manager w polskim oddziale Microsoft.
 
Program Partnerski Microsoft ma na celu ocenę obszarów specjalizacji firm partnerskich, poziomu wiedzy i umiejętności ich przedstawicieli, a także stopień zaangażowania we współpracę z Microsoft. Certyfikaty Programu Partnerskiego Microsoft są najwyższą gwarancją kwalifikacji firmy i jej pracowników oraz kompetencji w zakresie realizacji zaawansowanych projektów informatycznych.


Powrót