Generali - zakończenie migracji Lotus Domino / Notes do Exchange 2013

Dcs.pl finalnie zakończył migracje poczty z Lotus Domino / Notes do Microsoft Exchange 2013. Na etapie planowania prac nasi inżynierowie stanęli przed dylematem związanym z wyborem narzędzia wspierającego proces:
  • SysTools Mail Migration Wizard
  • Migrator for Notes to Exchange (firmy Quest Software, należącej obecnie do Dell)
Po głębszej analizie narzędzi oraz ich możliwości, zdecydowaliśmy o wyborze SysTools Mail Migration Wizard. Podstawowymi czynnikami decydującym o wyborze były:
  • Cena
  • Funkcjonalność
  • Opinie o produkcie
Pomimo, że funkcjonalność i opinie o produkcie skłaniały do wyboru narzędzi Quest, to jednak bardzo duża różnica w cenie była decydująca przy wyborze. Pomimo pewnych ograniczeń narzędzi Systools, specyficznych wymagań klienta oraz skomplikowania całego procesu, dzięki doświadczeniu naszych inżynierów udało się pozytywnie zakończyć proces migracji z Lotus Domino / Notes do Microsoft Exchange 2013.
Dowodzi to również, że przy migracji nawet bardzo rozbudowanych środowisk pocztowych z powodzeniem można skorzystać z kilkukrotnie tańszych narzędzi, o ile proces migracji jest przeprowadzony przez doświadczony i sprawdzony zespół specjalistów.
 

Powrót