ISK zdobywa TMT Mobile Award 2005

Internetowy Serwis Konfiguracyjny sieci Idea to autorski projekt polskiej firmy DCS Computer Consultants Group - aplikacja umożliwiająca w pełni automatyczną konfigurację telefonów GSM do korzystania z usług konkretnego operatora GSM. Konfigurator Usług (Internetowy Serwis Konfiguracyjny sieci Idea) pozwala w indywidualny sposób konfigurować ok. 250 modeli telefonów kilkunastu producentów i zawiera łącznie ok. 1.500 konfiguracji różnych usług dostępnych w sieciach GSM (WAP, MMS, Internet, Streaming, SyncML, E-mail). Każdego miesiąca aplikacja rozbudowywana jest o wsparcie dla kolejnych modeli telefonów.
 
Konfigurator Usług (ISK) znacznie ułatwia złożony proces konfiguracji telefonu GSM do korzystania z takich usług jak WAP, MMS, Internet, Streaming, SyncML i E-mail. Zamiast manualnie konfigurować telefon użytkownik Konfiguratora Usług w Idei może w prosty sposób zamówić konfigurację konkretnej usługi na specjalnej stronie WWW, przez interfejs WAP dostępny w portalu Świat Idei lub odpowiednią komendą SMS. Aplikacja Konfigurator Usług (ISK) dokonuje konfiguracji wybranej usługi w pełni automatycznie poprzez wysłanie specjalnego SMS konfiguracyjnego na telefon użytkownika.
 
"Zasadniczy wpływ na jakość i konkurencyjność tak złożonych produktów jak ISK ma sprawna realizacja wysokich i precyzyjnych wymagań klienta. Przyznanie ISK kolejnej nagrody w tak krótkim okresie czasu to dobry wskaźnik pokazujący, że warto konsekwentnie pokonywać trudności i dbać o zadowolenie użytkowników" - powiedział Jacek Diehl, Prezes Zarządu DCS Computer Consultants Group Sp. z o.o.

"Gratulujemy firmie DCS uzyskania nagrody TMT Mobile Award dla Internetowego Serwisu Konfiguracyjnego wdrożonego w sieci Idea" - mówi Krzysztof Sieczkowski, Dyrektor Biura Innowacji i Rozwoju Produktu, Zastępca Dyrektora Pionu Marketingu PTK Centertel - "To już drugie istotne wyróżnienie przyznane w ciągu ostatniego miesiąca dla Konfiguratora Usług, wyraźnie potwierdza, że dzięki współpracy z naszym Partnerem wdrażamy najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania - z korzyścią dla ich użytkowników - korzystających z oferty sieci Idea."
 
Tym, co odróżnia Konfiguratora Usług dostępnego dla abonentów sieci Idea od rozwiązań oferowanych przez innych operatorów, jest możliwość personalizacji wysyłanych konfiguracji (np. wpisania loginów, haseł i nazw serwerów w konfiguracjach e-mail), wszechstronność interfejsów służących do zamawiania konfiguracji (WWW, WAP, SMS), możliwość konfiguracji także złożonych usług (SyncML i E-mail) oraz wsparcie dla wszystkich popularnych modeli telefonów.
 
Aplikacja ISK, udostępniona w postaci Konfiguratora Usług dla użytkowników sieci Idea przez PTK Centertel, jest obecnie najbardziej kompleksowym rozwiązaniem do automatycznej konfiguracji telefonów GSM wdrożonym u europejskich operatorów GSM.
 
Technologia
 
Internetowy Serwis Konfiguracyjny wykorzystuje technologię Over-the-Air Provisioning (OTAP) umożliwiającą zdalną konfigurację telefonów GSM za pośrednictwem specjalnie przygotowanych binarnych wiadomości SMS. DCS blisko współpracuje z najważniejszymi producentami telefonów, dzięki czemu systematycznie zwiększana jest liczba modeli telefonów obsługiwanych przez ISK oraz zakres dostępnych konfiguracji.
 
Sama aplikacja ISK zrealizowana jest z wykorzystaniem technologii Microsoft, w szczególności Windows Server 2003 (w tym IIS), SQL Server 2000 oraz Microsoft .NET. Udostępniana jest ona operatorom GSM w modelu "hosted", w którym cała infrastruktura niezbędna do udostępnienia usługi utrzymywana jest przez DCS, przy czym serwis brand`owany jest przez operatora GSM.

 Konkurs "TMT Mobile Awards"
 
"TMT Mobile Awards" to konkurs dla dostawców i producentów najbardziej innowacyjnych i przełomowych rozwiązań lub usług mobilnych oferowanych na polskim rynku organizowany przez BiznesNet S.A. i MCI Management S.A. Wręczenie nagród "TMT Mobile Awards 2005" miało miejsce podczas III konferencji "Technologie Mobilne w Biznesie" zorganizowanej w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Do udziału w konkursie zgłoszono kilkadziesiąt rozwiązań, które walczyły o nagrody w trzech kategoriach: "Produkt dla dużych przedsiębiorstw i korporacji", "Produkt dla małych i średnich przedsiębiorstw (MSP)", "Produkt dla klientów indywidualnych". Produkty zgłoszone do konkursu były oceniane przez kapitułę konkursową ze szczególnym uwzględnieniem: innowacyjności, korzyści dla klienta końcowego, oraz dostępności i ceny.
 
Laureatami nagród "TMT Mobile Awards 2005" zostali:
 
W kategorii "Produkt dla dużych przedsiębiorstw i korporacji":
Internetowy Serwis Konfiguracyjny (ISK) - produkt firmy DCS Computer Consultants Group Sp. z o.o.
 
W kategorii "Produkt dla małych i średnich przedsiębiorstw":
Hermes NG - produkt firmy Syriusz Sp. z o.o.
 
W kategorii "Produkt dla klientów indywidualnych":
AutoMapa - produkt firm GEOSYSTEMS Polska i Aqurat

Powrót