Microsoft Gold Certified Partner na rok 2010 i nowa kompetencja Virtualization

Firma dcs.pl przedłużyła swoją certyfikację w programie partnerskim Microsoft, podtrzymując tytuł Microsoft Gold Certifed Partner na rok 2010 we wszystkich dotychczasowych kompetencjach i zdobywając dodatkowo nową kompetencję Virtualization. Potwierdza ona najwyższe kompetencje dcs.pl w zakresie projektowania i wdrażania rozwiązań wirtualizacyjnych wykorzystujących technologie Windows Server 2008 Hyper-V i Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2008.

dcs.pl należy do pionierów wirtualizacji w Polsce i jej doświadczenie nie ogranicza się wyłącznie do technologii Microsoft. Od wielu lat w ofercie firmy znajdują się także rozwiązania VMware oraz Citrix, które skutecznie wdrażane są u największych klientów dcs.pl – operatorów telekomunikacyjnych i korporacji, którym zależy na optymalizacji kosztów infrastruktury informatycznej.
 
Praktyczne doświadczenie, niezbędne do skutecznego wdrażania technologii wirtualizacyjnych u klientów, dcs.pl nabywa, wykorzystując technologie Microsoft Hyper-V i VMware m.in. na potrzeby wewnętrznych projektów infrastrukturalnych – usług hostowanych na rzecz wymagających klientów: Orange E-mail BOX oraz własnych usług HostedExchange.pl i HostedWindows.pl. Przedstawiciele dcs.pl kilkukrotnie prowadzili prezentacje związane z praktycznym wykorzystaniem wirtualizacji podczas konferencji organizowanych przez Microsoft i firmę analityczną IDC, m.in. dzielili się doświadczeniami z zastosowania Hyper-V podczas cyklu premier {Heroes Happen Here} promującego trzy produkty Microsoft – Windows Server 2008, Visual Studio 2008 i SQL Server 2008. dcs.pl była bowiem pierwszą firmą w Polsce, która komercyjnie udostępniła hosting aplikacji wykorzystujący technologię Hyper-V.

Pozostałe kompetencje firmy dcs.pl w programie partnerskim Microsoft to:

  • Custom Development Solutions – przyznawana firmom o potwierdzonych kompetencjach w zakresie tworzenia oprogramowania na zamówienie
  • Hosting Solutions – przyznawana firmom oferującym aplikacje Microsoft w hostingowym modelu SaaS
  • Systems Management – dla partnerów posiadających kompetencje w zakresie realizacji efektywnego zarządzania infrastrukturą informatyczną
  • Mobility – przyznawana firmom dostarczającym usługi mobilne oraz aplikacje dla platform mobilnych

Powrót