Pierwsza w Polsce bezpłatna bramka MMS

dcs.pl opracował, uruchomił i utrzymuje na zlecenie Orange usługę MMS z Internetu – pierwszą w Polsce internetową bramkę MMS umożliwiającą wszystkim użytkownikom Internetu bezpłatne wysyłanie wiadomości MMS z przeglądarki internetowej. Usługa zaoferowana została jako rozszerzenie funkcjonalności bramki SMS z Internetu przesyłającej ponad 50 mln SMS miesięcznie.

MMS z Internetu – http://mms.orange.pl – to pierwsza w Polsce tego typu usługa pozwalająca na bezpłatne wysyłanie MMS-ów z Internetu. Podczas tworzenia usługi duży nacisk położony został na łatwość jej obsługi. Bramka nie wymaga logowania, każdej osobie posiadającej dostęp do Internetu umożliwia łatwe „wyklikanie” zawartości nowego MMS-a i wysłanie go na numery telefonów z sieci Orange, które zarejestrowane są w istniejącej już od kilku lat usłudze SMS z Internetu.

Internauci mogą tworzyć wiadomości MMS ze zdjęć i rysunków udostępnionych w tematycznych galeriach na stronie http://mms.orange.pl lub z dowolnych obrazków ze swojego komputera. Obrazki podczas dołączania do wiadomości MMS są automatycznie skalowane w celu optymalnej prezentacji na ekranach telefonów komórkowych. Wiadomości mogą być również uzupełnione tekstem wpisanym przez użytkownika lub wybranym z zestawu gotowych szablonów prezentowanych na stronie usługi. Pojedynczy MMS wysyłany z bramki może zawierać do 2000 znaków.

Udostępnienie przez Orange bezpłatnej bramki MMS ma przede wszystkim na celu popularyzację wiadomości MMS wśród abonentów. Technologia, z którą operatorzy łączyli nadzieje na zwiększenie przychodów, nadal cieszy się ograniczonym zainteresowaniem, m.in. ze względu na skomplikowaną konfigurację obsługi MMS-ów w telefonie. Dlatego też każda osoba wysyłająca MMS z bramki informowana jest o możliwości automatycznej konfiguracji swojego telefonu lub telefonu innej osoby do obsługi MMS za pośrednictwem serwisu „Ustaw Swój Telefon” (http://ustaw.orange.pl). Nowa usługa będzie służyła Orange także jako narzędzie marketingowe. Do każdej wiadomości MMS wysyłanej z bramki może być dołączany dodatkowy slajd zawierający multimedialny przekaz reklamowy (obraz, wideo, dźwięk, tekst).

Od strony technicznej bramka MMS z Internetu przygotowana została w taki sposób, aby zagwarantować poprawność wyświetlania przesyłanych wiadomości MMS na większości ekranów telefonów z obsługą MMS. Obrazki są skalowane do odpowiedniej wielkości oraz konwertowane do najbardziej „oszczędnych” pod względem rozmiaru formatów plików. Maksymalny rozmiar wysyłanego MMS ograniczony jest do 100 KB, co gwarantuje dostarczenie MMS nawet do starszych modeli telefonów.

MMS z Internetu to kolejna atrakcyjna i zarazem bezpłatna dla użytkowników usługa dodana (tzw. Value-Added Service) opracowana, utrzymywana i rozwijana przez dcs.pl dla operatora Orange. Usługa udostępniona została jako rozszerzenie bramki SMS z Internetu, za pośrednictwem której w każdym miesiącu przesyłanych jest ponad 50 mln SMS-ów. Zintegrowana jest także z serwisem „Ustaw Swój Telefon”. Wszystkie te usługi sygnowane są logo „powered by dcs.pl”.

Powrót