System faksowy FACSys 5.1 w Krajowym Rejestrze Długów

dcs.pl wdrożył oprogramowanie FACSys 5.1 w Krajowym Rejestrze Długów Biurze Informacji Gpospodarczej S.A. (KRD), pierwszej i największej w Polsce bazie danych o dłużnikach. System faksowy wykorzystywany jest przez KRD przede wszystkim do odbierania faksów dotyczących zapytań o wierzytelności. Zgodnie z Ustawą o udostępnianiu informacji gospodarczych z rejestru mogą korzystać wszyscy przedsiębiorcy działający legalnie w Polsce, którzy podpiszą stosowną umowę.

Odbierane faksy są automatycznie przekazywane za pośrednictwem serwera poczty elektronicznej Microsoft Exchange do odpowiednich pracowników KRD w postaci wiadomości e-mail z załączonym obrazem faksu. Podobnie faksy wychodzące, tworzone przez pracowników jako wiadomości e-mail, są kierowane na serwer FACSys, który przekształca je do postaci faksowej i wysyła do odbiorców zewnętrznych.
 
Cechą charakterystyczną wdrożonego przez dcs.pl w KRD rozwiązania jest gwarancja wysokiej dostępności usługi. Wykorzystuje ono bowiem dwa serwery faksowe działające w klastrze. W sytuacji awarii jednego z nich, funkcje związane z odbieraniem i wysyłaniem wiadomości przejmuje druga maszyna.
 
Od 2002 roku wdrożony przez dcs.pl system FACSys jest z powodzeniem wykorzystywany w prowadzeniu działalności związanej z obsługą wierzytelności przez współpracującą i będącą autoryzowanym partnerem KRD spółkę Kaczmarski Inkasso.
 
Projekt w KRD to kolejne zrealizowane przez dcs.pl wdrożenie produkowanego przez firmę emFAST oprogramowania FACSys, jednego z najbardziej popularnych systemów faksowych. dcs.pl posiada status Autoryzowanego Dystrybutora FACSys i oferuje oraz wdraża nowoczesne rozwiązania zintegrowanych systemów faksowych bazujące na oprogramowaniu FACSys od 1995 roku.

Powrót